Dołączyliśmy do europejskiego projektu Digital Creativity Guides for Seniors, realizowanego w ramach programu Erasmus+, we współpracy z Fundacją Mapa Pasji oraz partnerami z Grecji, Cypru i Czech.

Celem projektu jest stworzenie instrukcji dla przewodników cyfrowych osób starszych oraz platformy kreatywnego rozwoju dla seniorów.

Opracowane m.in. przez Fundację Rozwoju Przez Całe Życie przewodniki mają wesprzeć animatorów i opiekunów działających na rzecz osób starszych w lokalnych domach kultury i organizacjach pozarządowych w państwach Unii Europejskiej.

Publikacje te skierowane będą do tych osób i organizacji, które poszukają nowych metod, narzędzi cyfrowych i pomysłów możliwych do zaproponowania seniorom podczas pandemii COVID-19. Chodzi o to, by w narażonych na wykluczenie społeczne i cyfrowe seniorach obudzić odwagę obcowania z cyfrowym światem oraz kreatywność zainspirowaną przede wszystkim szeroko rozumianymi internetowymi zasobami kultury.

Te działania mają finalnie na celu zaangażowanie osób starszych w tworzenie różnych rodzajów sztuki i rękodzieła oraz zachęcenie ich do dzielenia się online swoimi dokonaniami z innymi seniorami na bezpiecznych platformach internetowych.

Więcej o Digital Creativity Guides for Seniors w programie Erasmus+

JAK NAS ZNALEŹĆ

NASZ ADRES

ul. Nefrytowa 16, lok. 11
05-500 Piaseczno

KONTAKT ONLINE

Adres mailowy: fundacja@frpcz.pl
Strona WWW: frpcz.pl

DANE REJESTROWE

REGON: 386959083
NIP: 1231474632
Numer KRS: 0000858299

Projekt Erasmus+: cyfrowe przewodniki dla seniorów