Nasza Fundacja wraz z popularnymi blogami edukacyjnymi – Crazy nauka, Juniorowo i Supertata.tv – przygotowała cykl webinarów dla dorosłych o tym, jak działają w sieci nastolatki i dzieci.

W ramach cyklu webinarów pt. „Ogarnij cyfrowy świat” wraz z zaproszonymi znakomitymi specjalistkami i specjalistami odpowiadamy na pytania:

  • Czego dorośli nie wiedzą o dzieciach w sieci?
  • Dlaczego dzieci nie mogą się oderwać od ekranów?
  • Co w mediach cyfrowych naprawdę szkodzi nastolatkom?
  • Czy wystarczy ograniczyć czas ekranowy?
  • Kto i jak nami zarządza i manipuluje w cyfrowym świecie?
  • Jak ogarnąć media cyfrowe (żeby one nie ogarniały nas)?

Zauważyliście na pewno, że w ostatnim czasie są to tematy gorące, a jednocześnie mocno zaniedbane, zwłaszcza w zakresie edukacji dorosłych. Dlatego Fundacja Rozwoju Przez Całe Życie zwarła szyki z trzema cenionymi blogami edukacyjnymi: Crazy Nauka, Juniorowo i Supertata.tv.

Wspólnie przygotowaliśmy dla Was superciekawą, rzetelną porcję wiedzy o cyfrowym świecie nastolatków, dzieci i… nas wszystkich, bo przecież algorytmy social mediów, mechanizmy psychologiczne i sprzedażowe nie uznają metryki 😉

26 marca 2024 o 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie online pt. „jak zasięgowi influencerzy zarabiają na dzieciach?„. Zapraszamy na transmisję na Facebooku i Youtube!

Gośćmi Oli Stanisławskiej z naszej Fundacji i Crazy Nauki będą:

🔹 Dorota Minta, psycholożka i psychoterapeutka z Instytutu Wsparcia Psychologicznego ESTARE

🔹 Marta Soja-Bochenek, specjalistka influencer marketingu, Pomarańczowa Mysh

21 lutego 2024 o 19.00 odbyło się czwarte spotkanie online pt. „Jak nowe technologie manipulują nami wszystkimi?„. Zapraszamy na transmisję na Facebooku i Youtube!

Gośćmi Oli Stanisławskiej z naszej Fundacji i Crazy Nauki byli:

🔹 dr hab. Dominik Batorski – socjolog, badacz sieci społecznościowych i data scientist z ICM UW

🔹 Krzysztof Manthey – wykładowca w programach MBA, psycholog kryzysu i interwent kryzysowy, edukator, fundator FRPCZ

10 stycznia 2024 o 19.00 zapraszamy na trzecie spotkanie. Temat to: „Dlaczego my, dorośli, nie rozumiemy nastolatków – pokolenia, które żyje w sieci?

Gośćmi Elżbiety Manthey z naszej Fundacji i z Juniorowa będą dr Anna Rywczyńska Kierownik Działu Profilaktyki Cyberzagrożeń NASK oraz Janek Niziński – współzałożyciel Parenteen.pl, twórca warsztatów „Lepiej Nie Widzieć”, podczas których pomaga rodzicom poznać i zrozumieć świat ich nastoletnich dzieci.


22 listopada odbył się pierwszy z naszych webinarów: „Jak działają w sieci nastolatki i dzieci„:

13 grudnia, podczas drugiego webinaru, rozmawialiśmy na temat „5 mechanizmów Instagrama i TikToka, które szkodą młodym„:


Nasze webinary kierujemy do tych spośród Was, którzy chcą dowiedzieć się, zrozumieć i doświadczyć, jak działają w sieci bliskie im nastolatki i dzieci. Po to, żeby im tam towarzyszyć i je wspierać, a nie zakazywać, nakazywać i stawiać szlabany.

Kolejnych webinarów z cyklu „Ogarnij cyfrowy świat” oczekujcie co miesiąc!

Cykl webinarów „Ogarnij cyfrowy świat”