WICEPREZESKA FUNDACJI

ALEKSANDRA STANISŁAWSKA

Dziennikarka naukowa z blisko 20-letnim doświadczeniem. Współtwórczyni CrazyNauka.pl, największego bloga popularnonaukowego w Polsce. Współprowadzi audycję popularnonaukową „Homo Science” w radiu TOK FM. Współautorka książki popularnonaukowej „Fakt, nie mit”.

Laureatka nagrody Popularyzator Nauki 2019 w kategorii media oraz nagród POP Science 2020 za bloga Crazy Nauka i audycję radiową „Homo Science”. Finalistka konkursu Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne oraz nagrody Złota Róża dla najlepszej polskojęzycznej książki popularnonaukowej.

Pracowała m.in. w dziale naukowym „Rzeczpospolitej”, w „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju”, „Wiedzy i Życiu”. Równolegle specjalizowała się w tematyce technologicznej, pracując w dziale ekonomicznym „Rzeczpospolitej” oraz w redakcjach „Bloomberg Businessweek” i „Forbes”.

Współtworzy kanał wideo YT Crazy Nauki. Prowadzi wykłady z zakresu m.in. popularyzacji nauki i fact checkingu. Wykładała m.in. w ramach Europejskiej Nocy Naukowców czy Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik, a także na wyższych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Jagiellońskim, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie czy Politechnice Poznańskiej.

Fot. Katarzyna Kardasz

ELŻBIETA
MANTHEY

Prezeska Fundacji Rozwoju Przez Całe Życie.

KRZYSZTOF MANTHEY

Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Przez Całe Życie.

PIOTR STANISŁAWSKI

Członek Zarządu Fundacji Rozwoju Przez Całe Życie.

JAK NAS ZNALEŹĆ

NASZ ADRES

ul. Nefrytowa 16, lok. 11
05-500 Piaseczno

KONTAKT ONLINE

Adres mailowy: fundacja@frpcz.pl
Strona WWW: frpcz.pl

DANE REJESTROWE

REGON: 386959083
NIP: 1231474632
Numer KRS: 0000858299